EK GÖSTERGE ÇALIŞMALARINDA EŞİTLİK DEĞİL ADALET GÖZETİLMELİDİR

25 Ocak 2022 19:57 MİL ENERJİ SEN 825

3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalar devam ederken memurların yanı sıra emeklilerimizin de durumları göz ardı edilmemelidir.

3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMALARINDA EŞİTLİK DEĞİL ADALET GÖZETİLMELİDİR.

 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalar  devam ederken memurların yanı sıra emeklilerimizinde durumları göz ardı edilmemelidir.

Kademeli olarak tüm personeller yapılacak düzenlemeden faydalandırılmalı ve yasa değişikliği öncesi ek göstergesi 3600 olan personellerin  mağdur edilmemesinin üzerinde hassasiyetle durulmalıdır.

3600 ek gösterge çalışmalarının sonucundaki mali artışlar doğal olarak sgk pirimlerini de etkileyeceğinden, bu gider kaleminin memurlar aleyhine olmaması için 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılırken memurların bir cebinden alıp diğer cebine aktarılmanın önüne geçilmelidir.

3600 ek gösterge düzenlenmesi yapılırken katkı sağlayabilecek tüm kamu sendikalarından temsilcilerin davet edilerek konunun taraflarıyla uzlaşı içerisinde çözüme kavuşması en doğru yöntem olacaktır.

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası 
(MİL-ENERJİ SEN) olarak en kısa sürede bu konunun memurların gündeminden düşmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

MİL ENERJİ SEN

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası Kurumsal Resmi Web Sitesi.

MİL ENERJİ SEN

Menekşe 1 Sokak No: 8/19 Kızılay
06420 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.