BARAJ HESAPLARI YARGIDAN DÖNENLER YENİ SENARYOLAR PEŞİNDE

31 Mart 2022 10:57 MİL ENERJİ SEN 413

Ocak, Nisan, Temmuz veya Ekim aylarına ait maaş bordrosunda sendika aidat kesintisi olan her memur o aydaki Toplu sözleşme ikramiyesini kesinlikle alacaktır.

Tüm kamuoyu tarafından da bilindiği üzere Toplu sözleşme ikramiyesi sendika üyesi memurlara, her yılın Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere 3 ayda bir yılda toplam 4 kez olmak üzere verilmektedir. 

Daha net bir ifade ile Ocak, Nisan, Temmuz veya Ekim aylarına ait maaş bordrosunda sendika aidat kesintisi olan her memur o aydaki Toplu sözleşme ikramiyesini kesinlikle alacaktır.

6.Toplu Sözleşmeye yer alan %1 baraj hesapları yargı kararıyla alt üst olan bir takım sendikaların (merkez/taşra) yetkilileri tarafından “ Herhangi bir sendikaya üyeliği bulunan bir memurun Ocak, Nisan, Temmuz veya Ekim aylarını takip eden iki ay içinde sendikasından istifa etmesi halinde aldığı son Toplu sözleşme ikramiyesinin bir kısmının ya da tamamının kendisinden kesinti veya iade yoluyla alınacağı “ şeklinde aslı astarı ve yasal bir dayanağı olmayan yalan yanlış sözler söylenerek olası üye kayıplarının önüne geçilmeye yönelik ahlaki olmayan çirkinliklere başvurulmaktadır.

Hangi sendikadan gelirse gelsin Kamu Görevlilerinin bu tür gerçekten yoksun söylemlere kesinlikle itibar etmemeye davet ediyoruz.

Mil Enerji Sen olarak  dün Toplu sözleşme masasında %1 barajının toplu sözleşme metnine girmesi için bugün ise bu tarz yalan yanlış bilgilerle kamu çalışanlarının kafasını karıştırarak üye kaybetmemek için her yolu mübah gören sendikaların yöneticilerine diyoruz ki ;  Zerre kadar memurları memurların özgür iradelerini önemsiyor olsaydınız bu tarz ali Cengiz oyunlarına harcadığınız enerjinizi memurların da e-devlet uygulaması üzerinden sendikalara üyelik ve istifa işlemlerini yapabilmeleri için sarf ederdiniz. Ama biz biliyoruz ki bırakın memurlara bu hakkın verilmesini talep etmenizi , sizin memurlara bu hakkın verilmesine karşı olduğunuzu da biliyoruz.

Memurlara bu hakkı bile çok gören sendikal zihniyetin , memurların diğer haklarını nasıl savunacakları konusunda en iyi analizleri çök kıymetli kamu çalışanlarının yapacaklarına inanıyoruz.

Ali YÜCEL - Genel Başkan

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

MİL ENERJİ SEN

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası Kurumsal Resmi Web Sitesi.

MİL ENERJİ SEN

Menekşe 1 Sokak No: 8/19 Kızılay
06420 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.